Skip to content

Zakończenie dodatkowej płatności za „Never Events” – Silniejsze zachęty dla bezpieczeństwa pacjentów

6 miesięcy ago

538 words

W dniu września 2008 r. Medicare wyeliminowało długotrwałe domniemanie w swoich zasadach płatności, że skoro szpitale robią wszystko, co możliwe, aby zapobiec powikłaniom leczenia, podatnicy i pacjenci powinni ponosić przede wszystkim średnie koszty, gdy wystąpią komplikacje. Ustawa z 2006 r. Mająca na celu zmotywowanie szpitali do przyspieszenia poprawy bezpieczeństwa pacjentów, ogranicza zdolność szpitali do rozliczania Medicare z grupą o wyższym wynagrodzeniu związaną z diagnozą, gdy występują komplikacje.1 Ograniczenie dotyczy tylko warunków szpitalnych uznanych za możliwe do uniknięcia Poprzez stosowanie wytycznych opartych na dowodach. Początkowo obejmowały one osiem kategorii komplikacji: ciała obce pozostawione w ciele po operacji, zator powietrzny, wlew niezgodnej krwi, upadki i urazy, zakażenia dróg moczowych związane z cewnikiem, zapalenie śródpiersia po pomostowaniu tętnic wieńcowych, niektóre infekcje związane z wlewem oraz odleżyny. Wiele komercyjnych planów zdrowotnych i państwowych planów Medicaid podąża tropem Medicare. Wybrane komplikacje obejmują niektóre nieumiejętności , czyli etykietę National Quality Forum dotyczącą poważnych komplikacji, które nigdy nie powinny wystąpić w bezpiecznym szpitalu. Chociaż szacuje się, że wynikająca z tego redukcja płatności Medicare na rzecz szpitali jest niższa niż 0,01% w skali kraju, niektórzy liderzy szpitali sprzeciwiają się jego złośliwości i włączeniu pewnych komplikacji, którym szpitale nie mogą całkowicie zapobiec. Zauważyli również, że polityka nie zmniejszyła płatności na rzecz lekarzy, nawet gdy lekarz odgrywa główną rolę przyczynową. Jeden z najwybitniejszych dyrektorów szpitali poniósł donośny zastrzyk na stole na Kapitolu, domagając się ustalenia, kto jest odpowiedzialny za nowe prawo.
Daleki jednak od wycofania się, Centra Medicaid i Medicare Services (CMS) zachęcały państwowe programy Medicaid do pójścia w ich ślady i rozszerzyły swoją listę w 2008 r., Aby uwzględnić słabą kontrolę glikemii, zakrzepicę żył głębokich lub zatorowość płucną związaną z wymianą stawu kolanowego lub biodrowego oraz niektóre infekcje ortopedyczne i bariatryczne w miejscu zabiegu chirurgicznego. Podczas publicznego odsłuchu w grudniu 2008 r. CMS wymienił 18 dodatkowych komplikacji, które rozważał w październiku 2009 r. Powołując się na chęć oceny wpływu programu do tej pory, CMS zaproponował 4 maja, że zamiast znacząco zwiększyć swoją listę Dodałoby tylko dwa dodatkowe typy złamań kości do kategorii upadków i urazów. Być może częściowo w odpowiedzi na zastrzeżenia ze strony szpitali dotyczące braku odpowiedzialności lekarzy, CMS ogłosił w styczniu 2009 r., Że zaprzestanie wszelkich płatności, w tym płatności lekarzy, w przypadku trzech poważnych operacji chirurgicznych nigdy: operacji u niewłaściwego pacjenta, nieprawidłowości (tj. niezamierzony) zabieg chirurgiczny i operacja po niewłaściwej stronie ciała lub niewłaściwej części ciała.
Choć nowe metody płatności podniosły skurcze wśród administratorów szpitali, jest to stosunkowo niewielki krok w ostrożnym, przerywanym, 50-letnim wysiłku ze strony płatników, który ma stymulować amerykańskie szpitale i klinicystów do przyspieszenia poprawy jakości opieki i redukcji zmarnowanych wydatków. . Po początkowym podkreśleniu poprawy przystępności cenowej, niektóre USA
[podobne: zbiornik goczałkowicki plaża, deprexolet opinie, podrażnienie nerwu błędnego ]

0 thoughts on “Zakończenie dodatkowej płatności za „Never Events” – Silniejsze zachęty dla bezpieczeństwa pacjentów”

Powiązane tematy z artykułem: deprexolet opinie podrażnienie nerwu błędnego zbiornik goczałkowicki plaża