Skip to content

Leczenie Nevusa z Ota za pomocą Q-Switched Ruby Laser ad 6

6 miesięcy ago

335 words

Melanina jest tak stabilna termicznie, że pozostaje w odsłoniętych obszarach nawet po tym, jak impulsy laserowe zniszczyły melanocyty skóry. Znaki Ota rozjaśniają się dopiero po melaninie w zmienionych melanosomach, które zostały fagocytowane przez makrofagi, które są przyciągane przez reakcję zapalną i są usuwane do węzłów chłonnych lub innych miejsc. U leczonych laserem pacjentów ze znamionami Ota możliwe jest zatem, że makrofagi obciążone melaniną, które migrowały do węzłów chłonnych, mogą tam pozostać i że melanina może stopniowo gromadzić się w regionalnych węzłach chłonnych. W większości tatuaży stosowanych przez amatorów, makrofagi już fagocytują bezpostaciowy węgiel lub grafit, więc impulsy laserowe niszczą termicznie nietrwałe pigmenty tatuażowe, a także zawierające je makrofagi. W ten sposób te tatuaże mogą się szybko rozjaśnić. Podsumowując, selektywna fototermoliza za pomocą lasera rubowego z przełączaniem Q jest bezpieczną i skuteczną metodą rozjaśniania znamion Ota. Liczne zabiegi zwiększają szybkość odpowiedzi. Nie wiemy, czy przerwa między zabiegami laserowymi, a liczbą zabiegów jest ważniejsza w rozjaśnianiu pigmentacji. Interwał leczenia może być ważniejszy, ponieważ kliniczną poprawę odnotowano od sześciu miesięcy do roku po ostatnim leczeniu u niektórych pacjentów (nieuwzględnionych w tym badaniu), którzy otrzymali tylko jedną lub dwie terapie. Co więcej, nie cała melanina w melanosomach uszkodzona przez napromienianie laserem jest transportowana do węzłów chłonnych. Dlatego mogą być wymagane dodatkowe zabiegi.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Częściowo dofinansowane ze środków Fundacji Badań Kosmetologicznych (J 90-11) oraz dotacji Ministerstwa Edukacji, Nauki i Kultury Japonii (04670649).
Jesteśmy wdzięczni dr. Mayumi Tosa, Atsuko Gotoh, Chikako Matsumura, Hiromi Suenaga i Chitose Takahashi za ich analizę fotograficzną oraz Toshiba Corporation za udzielenie pomocy technicznej i laser ruby Q-switched.
Author Affiliations
Z Departamentu Dermatologii, Teikyo University School of Medicine, 11-1, Kaga, 2 chome, Itabashi-ku, Tokio 173, Japonia, gdzie prośby o przedruk należy kierować do doktora Watanabe.
[przypisy: debridat zawiesina, abirateron, vitapil wizaz ]

0 thoughts on “Leczenie Nevusa z Ota za pomocą Q-Switched Ruby Laser ad 6”

Powiązane tematy z artykułem: abirateron debridat zawiesina vitapil wizaz